Koło teatralne Marysieńki

Koło Teatralne „Marysieńki” działa w SP 44 od 2015r. Spektakle są przygotowywane wspólnie z Zespołem Tańca Ludowego ,,Sobieszczaki".

Młodzi adepci uczą się sztuki aktorskiej, ruchu scenicznego, świadomości ciała, pantomimy. Poznają zasady poprawnej polskiej wymowy, wyrażania emocji poprzez gest, mimikę, słowo i ruch. Aktorzy doskonalą emisję głosu, śpiew i taniec. Poznają tajniki teatru lalek. Pracują nad dykcją, interpretacją wiersza i prozy, koncentracją. Ćwiczą pamięć długotrwałą, wyobraźnię i wrażliwość słuchową. Tworzą scenografię i rekwizyty. Uczą się pisać scenariusz spektaklu.

Teatr „Marysieńki” swoimi występami uświetnia imprezy i uroczystości szkolne oraz środowiskowe (m.in. Święto Seniora, uroczyste zakończenia roku szkolnego). Młodzi aktorzy osiągają sukcesy podczas przeglądów i konkursów (m.in. Festiwal Teatralny Zielona Gęś, konkursy recytatorskie).

Reżyser: Alina Proskin

GALERIA-KOŁO TEATRALNE MARYSIEŃKI