Basketmanii Challange
18.06.2021W dnu 11.06 nasi uczniowie wzięli udział w wielkim finale Basketmanii Challange. Zawody rozpoczęły się od przeprowadzenie V zadań koszykarskich, nasi uczniowie w trzech z nich zajęli pierwsze miejsce a w dwóch drugie. Tym samym zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu po rundzie wstępnej i awansowali z dużą przewaga do finału.
W walce o pierwsze miejsce turnieju drużyny sklasyfikowane na miejscach 1 i 2 po rundzie wstępnej toczyły korespondencyjny pojedynek o mistrzostwo. Nasi uczniowie po emocjonującej rozgrywce pokonali rywali 25:23 i zostali MISTRZAMI turnieju Basketmania Challange 2021. W nagrodę każdy otrzymał medal, pamiątkową koszulkę i bon do sklepu sportowego o wartości 150zł.
Grzegorz Lachowicz
Międzyszkolny Konkurs na stworzenie „Green booka – książki skąpanej w zieleni”
16.06.2021Od ponad roku biblioteka szkolna przy wsparciu nauczycieli różnych przedmiotów, głównie edukacji wczesnoszkolnej , realizuje projekt ekologiczny „Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu”. Tym razem w ramach tej inicjatywy odbył się Międzyszkolny Konkurs na stworzenie „Green booka – książki skąpanej w zieleni”.
Uczniowie mieli za zadanie stworzyć multisensoryczny lapbook, opowiadający o drzewach i ich wielkiej roli w życiu człowieka. Powstały piękne prace. Uczniowie przy tworzeniu ich wykazali się kreatywnością i różnorodnymi talentami.
W pierwszym szkolnym etapie konkursu wyłonione zostały trzy najlepiej wykonane książki, które wzięły udział w etapie drugim międzyszkolnym, który odbył się w siedzibie organizatora konkursu, czyli Szkole Podstawowej nr 29 we Wrocławiu.
KARTA ROWEROWA ZDOBYTA !!!
11.06.20219 czerwca uczniowie klas 7 zdawali długo oczekiwany, przełożony ze względu na pandemię, egzamin praktyczny z jazdy na rowerze, aby uzyskać uprawnienia do otrzymania karty rowerowej. Wcześniej zdawali test teoretyczny pod kierunkiem nauczyciela wychowania komunikacyjnego p. Małasa. Teraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili II etap egzaminu - test sprawnościowy z zastosowaniem w praktyce przepisów ruchu drogowego. Tor jazdy nie był łatwy! Startowało 4 grupy. Każda z grup wysłuchała krótkiej pogadanki i wskazówek ze strony funkcjonariuszy na temat prawidłowego pokonywania poszczególnych elementów toru. Rowerzyści byli doskonale przygotowani i w 99% zaliczyli egzamin. Ci, którym się nie udało, a było to jedynie 2 uczniów, będą mieli możliwość poprawki we wrześniu. Pogoda dopisała ! Zmagania rowerzystów obserwowała także nasza p. dyrektor Urszula Krasoń, która była dumna z tak wspaniale przygotowanych do egzaminu uczniów. Także bardzo miła pani policjant, sierżant sztabowy Patrycja Duda dopingowała jeżdżących, wspomagała i pouczała o unikaniu ewentualnych błędów przy pokonywaniu przeszkód. Funkcjonariusz sierżant sztabowy Mateusz Strupiński z przyjemnością zaliczał poszczególnych uczniów do grona pełno prawnych rowerzystów, wpisując im zaliczenie do specjalnej karty. Dziękujemy policjantom ! Dzięki nim zostaliśmy prawdziwymi rowerzystami i możemy teraz bezpiecznie jeździć po drogach publicznych, korzystając z najbardziej ekologicznego środka transportu jakim jest ROWER.
Piotr Małas, nauczyciel wychowania komunikacyjnego
Nowa galeria KARTA ROWEROWA została dodana do albumu fotograficznego
"Ośmiu Wspaniałych".
08.06.20212 czerwca 2021 r. we Wrocławskim Ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".
Gala miała na celu uhonorowanie wszystkich osób, które czynnie biorą udział w służbie wolontariatu, a także angażują się w bezinteresowną pomoc innym.
Podczas Gali poznano laureatów konkursu, do których należą uczniowie naszej Szkoły:
Małgorzata Mickiewicz uczennica klasy 7a
Maciej Kutrzyński uczeń klasy 7a
Do osób wyróżnionych należy Mikołaj Głuszko uczeń klasy 7a.
Gala dla wrocławskich Wolontariuszy to niezwykłe i inspirujące wydarzenie, mające na celu uświadomienie młodym Wolontariuszom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc bliźniemu oraz praca na rzecz ochrony środowiska. Dzięki Gali Wolontariusze mieli okazję do pokazania się szerszemu gronu oraz udowodnienia, że każdy może pomagać.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych chwil związanych z niesieniem pomocy innym.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Magdalena Witkowska
Aleksandra Krystaszek
WORLD WATER DAY – ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
06.06.2021Światowy Dzień Wody - to istotne wydarzenie dla każdego mieszkańca Ziemi, mające na celu podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata.
29 obchody pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody” we współpracy z PAH (Polską Akcją Humanitarną) zaangażowały całą społeczność Naszej szkoły !
Przez ponad tydzień uwaga wszystkich była zwrócona na WODĘ, niezbędną w każdym aspekcie naszego życia. Wnioskowaliśmy, że to od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowie i godne życie, że bez niej trudno przygotować posiłki, zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego. Zaskakiwały liczby mówiące o tym , ile osób nie ma dostępu do wody, sanitariów, a także ile wirtualnej wody zużywamy do produkcji przedmiotów naszego codziennego użytku.
Zrobiliśmy szum wokół wody!
Zespół przyrodniczy nauczycieli wprowadził uczniów w trudne tematy „Woda, jako globalne wyzwanie”, „Woda w kryzysie klimatycznym” oraz „Studnia dla południa: Wirtualna woda”, angażując do dyskusji. Na informatyce klasy tworzyły projekty logotypów i broszury informacyjne, w których poruszyli problem deficytu wody. Matematycy szacowali, ile litrów wody zużywa się do produkcji lubianej przez wszystkich czekolady. Wyniki były zadziwiające, okazało się , że aby wyprodukować 1 kg czekolady potrzebne jest aż 17196 litrów wody! Lekcje fizyki i biologii poświęcone były zaskakującym eksperymentom. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie starali się dowieść, że woda jest niezbędna do życia nie tylko w wymiarze biologicznym, ale także symbolicznym, gdyż stanowi bogate źródło metafory. Wystarczy zajrzeć do naszej narodowej epopei, gdzie poeta kreuje świat idylliczny, a Soplicowo czyni centrum polszczyzny, wizja dworu na wzgórzu, nad płynącym strumieniem – symbolem odradzającego się życia - jest niezwykle sugestywna. W komedii Aleksandra Fredry uczniowie siłę żywiołu badali z perspektywy charakterystyki bohaterów – Rejenta Milczka oraz Cześnika Raptusiewicza, z których jeden ogień, drugi woda. Lekcje ze słowotwórstwa poświęcone na frazeologizmy związanym z wodą pokazały, że jest ich tak wiele, że można w nich utonąć. Uczniowie chętnie dzielili się swoją twórczością, czytając własne wiersze o wodzie. Lekcje języka angielskiego pozwoliły wprowadzić nowe słówka przy okazji opracowywanych broszur dotyczących sytuacji wodnej na świecie, a na koniec sprawdzić, ile udało się zapamiętać przystępując do quizu „ Water as a global challenge” i „Water in climate crisis”. Nie zabrakło także kreatywnych prac plastycznych i rozśpiewanych lekcji muzyki.
Aktywnie działały także młodsze klasy. Wybrały się w wirtualną podróż po Somalii. Eksperymentowali, oglądali filmy edukacyjne, projektowali kropelki wody, śpiewali piosenki „Świat bez wody”, przygotowali konkurs „Prośba wody”, grali w sudoku, rozwiązywali zagadki, zadania i quizy.
Wszystkim nauczycielom, uczniom, a także rodzicom którzy wzięli udział w akcji Światowego Dnia Wody dziękujemy ! To były ciekawe lekcje on-line, które dały wszystkim do myślenia, jak cenna jest woda zużywana bezpośrednio, jak i pośrednio, jako woda wirtualna.
Warto zajrzeć do galerii zdjęć, gdzie swoją pracą podzielili się uczniowie:
- Tomasz Dąbrowski, Szymon Cziber, Filip Śliczniak – wiersze o wodzie
wiersze_o_wodzie.docx - Oliwia Adaszak, Jan Bębas, Mieszko Ciupak, Szymon Grzybek, Kamil Sulczewski, Kuba Adamczyk, Kinga Szydełko, Kalina Rogala -logotypy i broszury
Logo-Szulczewski.png
Logo-Adamczyk.jpg
Logo-Grzybek.png
Logo_Adaszak.jpg
Logo_Bebas.png
Logo_Ciupak.png
Broszura_Rogala.pdf
Broszura_Szydelko.pdf
NASZE_WODNE_KROPELKI.pdf - Uczniowie klasy 1 d prace plastyczne
- Małgorzata Mickiewicz, Wiktor Mikołajczyk – eksperymenty fizyczne
Zjawisko_wloskowatosci_Malgosia_Mickiewicz_7a.pdf - Alicja Kondel, Julia Szemik, Kamil Rura,Maksymilian Polikowski, Yaraslava Serdziukova – prace konkursowe „Prośba wody”
Alicja_Kondel.docx
Julia_Szemik.jpg
Kamil_Rura.docx
Maksymilian_Polikowski.docx
Yaraslava_Serdziukova.docx - Zdjęcia ze spotkań on-line z kropelką wody na dłoni, jako symbol przywitania w tygodniu poświęconym wodzie
eduresized_Dlonie_z_kropelka__przywitanie..png
- Certyfikat uczestnictwa dla SP 44 od Polskiej Akcji Humanitarnej
Dyplom_dla_szkoly_od_PAH.pdf
Koordynator projektu
Aleksandra Stodółka
Nauczyciel przyrody i biologii
- Tomasz Dąbrowski, Szymon Cziber, Filip Śliczniak – wiersze o wodzie
Wyzwanie czytelnicze „ Książka na relaks” zakończone.
02.06.202131 maja zakończyło się wyzwanie czytelnicze KSIĄŻKA NA RELAKS. Należało przeczytać 4 dowolne książki z poza kanonu lektur, po jednej z podanych kategorii:
kl.1-3: książka o zwierzętach, książka detektywistyczna, ulubiona książka moich rodziców kiedy byli w moim wieku oraz książka z serii „ Wojny dorosłych - historie dzieci”
kl.4-8: książka fantastyczna, książka detektywistyczna, ulubiona książka moich rodziców kiedy byli w moim wieku oraz książka z historią w tle.
Wyzwanie podjęło i ukończyło 21 uczniów z klas 1-3 oraz 5 uczniów z klas 4-8.
Z dostarczonych prac powstanie książka, która będzie dostępna w bibliotece.
Gratulujemy wytrwałości i chęci rozwijania umiejętności czytelniczych i literackich!
Nauczyciele bibliotekarze
Anna Biernacka Bryk
Urszula WoźniakTytuł SUPERCZYTELNIKA otrzymali:
Kl.1-3
Barwicka Lena 1a
Kowal Natan 1d
Kłak Karolina 2a
Marcul Alicja 2b
Ożga Wiktor 2b
Rudyk Zuzanna 2b
Tekieli Lena 2b
Wębiak Julia 2b
Barwicki Andrzej 2c
Niehrebecka Julia 2c
Kurzak Weronika 2d
Szafrańska Ania 2d
Winiarska Zuzanna 2d
Bielachowicz Michalina 3a
Polikowski Maksymilian 3b
Bienias Patrycja 3c
Marczak Maciej 3c
Korniak Oliwia 3d
Niklewicz Dawid 3d
Sarnowska Alicja 3d
Wojewoda Anja 3d
Kl.4-8
Haraźny Leon 4a
Komisarska Nikola 5a
Żur Anastazja 6a
Pawlicka Antonina 7b
Szulc Hanna 8b
DZIEŃ BIBLIOTEKI
02.06.2021Z okazji Święta Bibliotek i Bibliotekarzy, które przypada 8 maja, zaprosiłyśmy chętne klasy 1-3 do zabawy z biblioteką.
Po otrzymaniu listu od bibliotekarzy, w dniach od 10-14 maja, dzieci wspólnie w klasie wykonywały krótkie i proste zadania.
Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania dotyczące biblioteki np. ile lat ma nasza biblioteka szkolna czy ile kroków trzeba zrobić, żeby dojść do niej
z wybranej klasy. Wspólnie rysowały mapę (plan) szkoły, zaznaczając trasę
od ich klasy do biblioteki, rozwiązywały krzyżówkę i „robiły porządek” na półkach wśród książek.
Z liści, na których dzieci napisały, co najbardziej im się podoba w naszej bibliotece,
powstało drzewo Amici Library (Przyjaciele Biblioteki), które „rośnie” w wypożyczalni.
Niektóre klasy wymyśliły również hasła zachęcające do czytania w formie plakatów czy nagrań.
Myślimy, że był to dobry czas na zabawę i odwiedzenie biblioteki.
Nauczyciele bibliotekarze
Anna Biernacka Bryk
Urszula Woźniak
Nowa galeria DZIEŃ BIBLIOTEKI została dodana do albumu fotograficznego
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
02.06.2021Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Jest to największe święto ekologiczne obchodzone od 1970 roku. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „ Przywróć naszą Ziemię”. Uczniowie klas czwartych i szóstych, na lekcji przyrody i biologii przyjrzeli się takim problemom jak: zanieczyszczenie gleb, skażenie wód, kwaśne deszcze, smog, wymieranie gatunków roślin i zwierząt, choroby, globalne ocieplenie klimatu, topnienie lodowców, anomalie pogodowe, powiększanie się dziury ozonowej.
Te ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska pozwoliły na stworzenie wspólnego hasła „ Każdy z Nas może prowadzić ekologiczny styl życia, wystarczy żyć zgodnie z naturą i troszczyć się o przyrodę”, a działania wszystkich powinny być zwrócone na:
Krok pierwszy – Oszczędzaj wodę!
Krok drugi – Oszczędzaj energię elektryczną!
Krok trzeci –Troszcz się o czyste powietrze!
Krok czwarty – Ograniczaj ilość odpadów!
Wielu uczniów naszej szkoły ruszyło w teren, aby zmierzyć się z zaskakującą ilością odpadów pozostawionych w miejscach, których być ich nie powinno. Ze swoich działań podesłali zdjęcia, które można zobaczyć w galerii. Brawo za postawę godną naśladowania !
Pamiętajcie, Ziemia to Nasz wspólny dom!
Warto o nią dbać przez cały rok,
a nie tylko od święta!
Nauczyciel przyrody i biologii
Aleksandra Stodółka
Nowa galeria Dzień ZIEMI została dodana do albumu fotograficznego
Uczuciowa Akcja Czytelnicza „Co robią Twoje uczucia w czasie wolnym”
02.06.2021Świadomość swoich emocji i umiejętność radzenia sobie z nimi, a także rozpoznawanie stanów emocjonalnych innych osób to zasadnicze kompetencje inteligencji emocjonalnej, której rozwój warunkuje sukces w życiu.
Nasi uczniowie często mają zajęcia, dotyczące tych zagadnień, ponieważ jednak jest to tak ważny temat, powracamy do niego, by utrwalić wiedzę
i umiejętności z nim związane. Tym razem wzięliśmy udział w, organizowanej przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną oraz Szkołę Podstawową nr 29
z Wrocławia, uczuciowej akcji czytelniczej „Co robią Twoje uczucia w czasie wolnym”, trwającej niemal przez cały maj. W jej ramach odbyły się w klasach 1-3 warsztaty o emocjach, a także przedstawione zostały książki „Co robią uczucia w czasie wolnym” oraz „Uczucia Alicji”. Powstały również prace plastyczne, z których część prezentowana będzie na wystawie w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Galerii Podróżnika oraz na stronie facebookowej tej instytucji, a także akcji Cały Wrocław Czyta i Wydawnictwa Dwie Siostry.Dzieciom podobały się zajęcia, a szczególnie ćwiczenia w radzeniu sobie ze złością i ich autorskie, pełne ekspresji tańce radości i złości, które wykonywali przy akompaniamencie muzyki.
W załączeniu do tekstu kilka fotek obrazujących zaangażowanie uczniów, krótkie filmiki, rejestrujące pełne ekspresji tańce, oraz przykładowe prace plastyczne, opowiadające o tym, co robią uczucia w ich wolnym czasie.
oprac. Anna Biernacka-Bryk, Urszula Woźniak
nauczyciele bibliotekarzeNowa galeria Uczuciowa Akcja Czytelnicza „Co robią Twoje uczucia w czasie wolnym” została dodana do albumu fotograficznego
"Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu".
02.06.2021Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku.
Łukasz Borowicz
Projekt ekologiczno-czytelniczy „Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu”,
koordynowany przez nauczycieli bibliotekarzy, realizujemy w naszej szkole już od maja 2020 r. Głównym jego celem jest kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych oraz uwrażliwienie ich na potrzeby przyrody, a w szczególności drzew.
W ramach tej inicjatywy m.in.:
- uczniowie wybrali drzewo, którym chcą się w sposób szczególny opiekować (topolę),
- społeczność szkolna wzięła udział w plebiscycie internetowym na imię dla tego drzewa;
w wyniku głosowania drzewo zostało nazwane Pola Sobieszczanka,- odbyła się ceremonia otoczenia drzewa niebieską wstążką z napisem Produkuję dla Ciebie tlen,
- stworzyliśmy szkolny savoir vivre dla drzew, który przypomina uczniom, jak należy je traktować,
- w wybranych klasach nauczyciele poprowadzili lekcje nt. drzew (będą one kontynuowane),
- przeprowadziliśmy internetowy quiz, sprawdzający wiedzę uczniów nt. drzew,
- odbyły się zajęcia terenowe, w czasie których grupy uczniów poznawały gatunki drzew, ich budowę i otoczenie,
- klasa 3 E była na wycieczce edukacyjnej w Parku Pawłowickim, gdzie zapoznawała się
z drzewostanem oraz wykonywała związane z nim zadania,- odbyły się projekty edukacyjne „Drzewo” i „Drzewa Zakrzowa”,
- uczniowie wzięli udział w konkursie literackim „Opowiedz mi o drzewie”,
- klasy 4-7 tworzyły prace plastyczne nt. „Portret drzewa mądrości” oraz : „Wstęga drzew: portrety drzew wykonane różnymi technikami” ,
- powstała wystawa prac literackich i plastycznych uczniów,
- zakupione zostały książki o tematyce ekologicznej do biblioteki szkolnej.
Działania te w miarę możliwości były dokumentowane fotograficznie. Zdjęcia z różnych aktywności dołączyłyśmy w załącznikach. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Projekt będzie nadal prowadzony do końca roku szkolnego.
oprac. Anna Biernacka-Bryk, Urszula Woźniak
Nowa galeria "Niebieska wstążka dla drzew we Wrocławiu". została dodana do albumu fotograficznego
Darowizna dla szkoły.
28.05.2021Przekazała naszej szkole meble i materiały:
- krzesła tapicerowane i drewniane - 206 szt.
- stoliki podwójne i pojedyncze- 140 szt.
- tablice korkowe- 7 szt.
- wieszaki na odzież wierzchnią- 11 szt.
Bardzo dziękujemy!
ProfiLingua to szkoła językowa należąca do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. należąca do Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych S.A. - zaprasza do skorzystania z bezpłatnej lekcji próbnej z języka angielskiego dla dzieci w wieku już od 4 do 12 lat.
Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie : https://www.profi-lingua.pl/wroclaw/2101-de-bezplatna-lekcja-probna-local
WROCŁAWSKI FESTIWAL NIETOPERZY
27.05.2021Nasz uczeń – Krzysztof Gottfried – który interesuje się fotografią, użyczył ostatnio swoich zdjęć do promocji Wrocławskiego Festiwalu Nietoperzy. Zdjęcia Lubisia, Kluchy, Pietrka i Łysego można obejrzeć na dole strony pod linkiem: https://festiwalnietoperzy.com/
(można też tam znaleźć informacje na temat samego festiwalu).
Sukces Mai Ambroży i Hani Szulc!
07.05.2021Z ogromną przyjemnością informujemy, że Hania Szulc z kl. 8b otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie fotograficznym „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć w muzeum” organizowanym przez SP 8, SP 10
i Muzeum Narodowe we Wrocławiu a Maja Ambroży z kl. 8a zajęła II miejsce !!! Ideą konkursu było zainspirowanie się obrazem znajdującym się w muzeum (lista była podana przez głównych organizatorów)
i wykonanie na jego podstawie własnej fotografii. Hania wybrała obraz Johanna Gleggera „Alegoria zmysłu dotyku” a Maja „Z rozkazem wojennym w Maroku” Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Prezentujemy wyróżnione fotografie. Pragniemy nadmienić, że konkurs był bardzo trudny a mimo wszystko kilkoro uczniów naszej szkoły postanowiło spróbować swych sił. I udało się ! Gratulujemy Mai i Hani !Organizatorzy szkolni: M. Witkowska, M. Ambrożak, P. Małas
Z ziemi włoskiej do Polski – Pizza 3 maja”
04.05.2021Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III i IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie na pizzę-focaccię patriotyczną.
Celem Konkursu jest rozszerzenie świadomości patriotycznej, zwiększenie zainteresowania świętem narodowym i wzbogacenie wiedzy uczniów o historii podpisania polskiej konstytucji.
Konkurs polega na przygotowaniu zdjęć (jedno z przygotowań, drugie gotowego dzieła) z rodzinnego przygotowania pizzy włoskiej w stylu foccacia udekorowaną w jadalne akcenty patriotyczne. Technika wykonania zdjęć jest dowolna – szczegóły w regulaminie.
Wykonane zdjęcia należy przesłać na maila emiwic6332@edu.wroclaw.pl do dnia 14.05.2021 r.
Prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu, w przypadku powstania pytań lub wątpliwości można kierować je na powyższy e-mail.
Jury ze wszystkich nadesłanych prac konkursowych wybierze 3 najlepsze. Ogłoszenie wyników odbędzie się 21 maja 2021 r.
“Idiomy i Przysłowia w Obrazach”
04.05.2021W marcu tego roku chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI edycji Wrocławskiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego “Idiomy i Przysłowia w Obrazach”. Organizatorem tego konkursu jest Liceum Ogólnokształcące nr 13 we Wrocławiu. Jest to konkurs językowy polegający na prezentacji idiomów lub przysłów języka angielskiego lub niemieckiego w formie ilustracji, komiksu lub mini - scenki video/etiudy filmowej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów z naszej szkoły, obrazując idiomy i przysłowia zarówno po angielsku, jak i po niemiecku.
Jury doceniła talent naszej młodzieży:
I miejsce w kategorii j. niemieckiego klas 5-8 zajął Wojciech Śliwiński z kl. 8b
wyróżnienie w kategorii j. angielskiego klas 1-4 zajął Tymoteusz Lichota z kl. 4d
wyróżnienie w kategorii j. niemieckiego klas 5-8 otrzymała Małgorzata Mickiewicz z kl. 7a
wyróżnienie w kategorii j. niemieckiego klas 5-8 otrzymał Filip Kutyła z kl. 7b
Gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, również tym niewyróżnionym, za zaangażowanie oraz za ciekawe i estetyczne prace. Brawo!!!
Nauczycielki języków obcych
Nowa galeria Idiomy w obrazkach została dodana do albumu fotograficznego
Konkurs plastyczny z Języka Niemieckiego
28.04.2021Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Języka Niemieckiego “Bilderidiome” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 58 we Wrocławiu.
Z dwunastu prac nadesłanych przez naszych uczniów jury doceniło Alicję Zdunek z kl. 7e dając jej wyróżnienie.
Serdecznie dziękuję Alicji oraz pozostałym uczestnikom konkursu za piękne prace :)
Anna Reiter,
nauczycielka języka niemieckiego
Rozstrzygniecie konkursu wokalnego „ANIELSKA MUZYKA”
16.04.2021Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom VIII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej „Anielska Muzyka” a także nauczycielom, opiekunom muzycznym i rodzicom za zaangażowanie.
Konkurs odbył się w formie online. Przystąpili do niego uczniowie klas 4-8 wrocławskich szkół podstawowych przesyłając piękne filmy. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Każde nagranie warte był uwagi.
Przedstawiamy sukcesy naszych uczniów.
Kategoria: klasy IV
II miejsce zdobyła: Maria Bednarek SP nr 44’
Kategoria: klasy VI
I miejsce zdobyła: Anastazja Żur SP nr 44
Kategoria: klasy VII
III miejsce zdobyła: Alicja Zdunek SP nr 44
Kategoria: klasy VIII
Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów!
Marta Kalinowska- Lichota i Joanna Rudkiewicz
Sukces Aleksandry Kopij
12.04.2021Uczennica naszej szkoły Aleksandra Kopij otrzymała wyróżnienie w XIV Otwartym Konkursie Wokalnym „Mikrofon dla każdego” w Łęczycy. Konkurs odbył się w formule online, a uczestniczyło w nim 450 dzieci z całej Polski. Ola zaśpiewała piosenkę „Twój kolor” z filmu „Trolle”.
Olu GRATULUJEMY sukcesu!!!
Poniżej zamieszczamy link do wykonania utworu.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 05.12.2024Galeria zdjęć
brak danych