- 17.05.2018
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W LEKKIEJ ATLETYCE
IGRZYSKA MŁODZIEŻ SZKOLNEJ
W dniu 10 maja 2018 na Stadionie Olimpijskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce.
Oliwia Twardoń klasa 3B gimnazjum - I miejsce rzut dyskiem
Urszula Fila klasa 7c szkoła podstawowa – III miejsce bieg 80 m ppł
Maciej Pisarek klasa 2A gimnazjum – V miejsce rzut oszczepem
Michał Piskozub klasa 2A gimnazjum – VII miejsce rzut oszczepem
Tomasz Tarnawski klasa 2A gimnazjum – IV miejsce rzut dyskiem
W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły 13 miejsce na 38 szkół, chłopcy 22 miejsce na 35 szkół startujących.
Uczniowie Oliwia Twardoń, Maciej Pisarek, Tomasz Tarnawski będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim.
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych
Dorota Woźniak
Wiosenne czytanie
14.05.2018Dziesiątego maja kolejny już raz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się „Wiosenne czytanie”. Tym razem było ono poświęcone wybitnemu poecie, eseiście, dramaturgowi – Zbigniewowi Herbertowi jako że rok 2018 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem tego właśnie twórcy.
Nasi uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w tej inicjatywie. Najpierw wspólnie z innymi uczestnikami wysłuchali recytacji utworów Z. Herberta w wykonaniu pań z Klubu Seniora,
a później we własnym gronie, wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami, czytali wybrane przez siebie wiersze, które najbardziej ich zainteresowały. Wszystko to w pięknej i przyjemnej scenerii kwitnących kwiatów i krzewów.oprac. Anna Biernacka-Bryk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenne czytanie.
- 17.05.2018
Turniej karate w Bierutowie
W dniu 14 kwietnia 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju karate w Bierutowie. Nasi uczniowie trenują pod opieką Pana Wojciecha Włodarczyka.
Jak co roku zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystartowało 140 zawodników z sekcji SP 6 Oleśnica, SP 44 Wrocław, Jelcz Laskowice, Wrocławski Klub Karate Shotokan oraz sekcja z Bierutowa. Uczestnicy w wieku od 5 do 15 lat rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych w konkurencjach kata, kumite oraz kata drużynowe. Z naszej szkoły startowało 20 zawodników. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Dominika Lis uczennica klasy 2A gimnazjum z sekcji SP 44 Wrocław. W klasyfikacji ogólnej wygrała sekcja z Bierutowa, drugie miejsce zajęła sekcja SP 44 z Wrocławia, a trzecie miejsce SP 6 z Oleśnicy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych .
Dorota Woźniak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej w Bierutowie.
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
10.05.2018Uczniowie SP 44 promują czytelnictwo
7 maja 2018 r. nasi uczniowie zachęcali mieszkańców Osiedla im. Jana III Sobieskiego do czytania książek. Rozdawali wykonane przez siebie zakładki, kwiaty oraz pochodzące
z darów bajeczki dla dzieci i przypominali swoim rozmówcom o walorach czytania różnego typu literatury. Inicjatywa spotkała się ze zrozumieniem i sympatią większości mieszkańców.
Akcja związana była z obchodzonym corocznie 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek.
oprac. Anna Biernacka-Bryk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 7 MAJA.
- 10.05.2018
W dniu 8.05.2018r w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu odbył się XIII POWIATOWY KONKURS NA PREZENTACJE MULTIMEDIALNĄ O WROCŁAWIU " WROCŁAWSKIE KAMIENICE I KAMIENICZKI".
Uczennica Aleksandra Spychała z klasy Vc zdobyła II miejsce. Konkurs był organizowany w ramach projektu Wielkiej Nagrody Wrocławia.Gratuluje sukcesu
Agnieszka Fitrzyk
- 17.05.2018
OGÓLNOPOLSKI KONKURS KRASOMÓWCZY DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW WROCŁAWIA
W dniu 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 51 w Leśnicy odbył się etap powiatowy XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjów Wrocławia w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia, w którym uczennica klasy 3a (gimnazjum) Wiktoria Minginowicz zajęła III miejsce.
Dobry mówca dzięki sile wymowy potrafi uczyć, zachwycać i poruszać słuchaczy, a także przyciągnąć ich uwagę swą osobowością, o czym doskonale wie Wiktoria. Przeniosła słuchaczy w świat widziany z okien wrocławskich kamienic przez Chlapibrzucha, Bamboszka oraz WrocLovka, czyli nasze kochane skrzaty. Kończąc wystąpienie, uczennica zaprosiła wszystkich na spotkanie z miastem, tym znanym i nieznanym, bo drugiego takiego próżno szukać!
Gratulujemy sukcesu!
Monika Obara- Bielewicz
Małgorzata Jastrzębska
Otwarcie ulicy ks. Mariana Stanety
08.05.2018W dniu 2 maja b.r. na Psim Polu miała miejsce podniosła uroczystość. Nowej ulicy przylegającej do ronda na Psim Polu łączącej ul. Gorlicką z Mulicką nadano imię Księdza Mariana Stanety. Inicjatorzy, którymi byli Wojciech Błoński – radny miejski z klubu Rafała Dutkiewicza, Małgorzata Calińska-Mayer z Solidarności oraz ks. Wiesław Karaś, proboszcz parafii św. Jana Apostoła podkreślili, że nadanie nazwy ulicy to oddanie księdzu Stanecie hołdu w 36-rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W asyście księży z parafii Psiego Pola i Zakrzowa oraz przy udziale okolicznych mieszkańców odsłonięto uroczyście nazwę ulicy i dokonano jej otwarcia. Chwila ta była cenną lekcją najnowszej historii, z którą mogli zapoznać się najmłodsi uczestnicy, a dorośli przypomnieć sobie sylwetkę księdza Stanety oraz czasy w jakich był proboszczem. W otwarciu ulicy uczestniczyły wszystkie poczty sztandarowe organizacji społecznych i związkowych Psiego Pola oraz szkół, wśród których była też nasza. Zaszczyt reprezentowania naszej placówki przypadł uczniom: Danielowi Jędrzejczykowi z kl. 7a (chorążemu pocztu) oraz Sarze Rudyszyn i Julii Głuszko z kl. 7b . W asyście pozostałych pocztów oddaliśmy hołd ks. Marianowi Stanecie i uczestniczyliśmy w tworzeniu najnowszej historii naszej małej ojczyzny - Psiego Pola.
Opiekun pocztu: Piotr Małas
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otwarcie ulicy ks Stanety.
„Prawne i społeczne konsekwencje Cyberprzemocy”.
08.05.2018Dnia 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców i nauczycieli:
„Prawne i społeczne konsekwencje Cyberprzemocy”.
Prowadzący – pan psycholog mgr Marcin Cieśla w ciekawy sposób przekazał rodzicom i nauczycielom podstawowe zagadnienia związane z korzystaniem przez dzieci z Internetu.
Pan prelegent omówił przestępcze zjawiska w sieci (pedofilia, oszustwa, plagiat, itp.), a także strony mogące mieć szkodliwy wpływ na psychikę dziecka.
Zapoznał uczestników z problematyką cyberprzemocy w kontekście ofiar i sprawców zjawiska. Omówił także konsekwencje prawne, społeczne i osobiste w przypadku sprawcy i ofiary cyberprzemocy.
Pan Marcin przekazał także informacje na temat profilaktyki i zabezpieczenia dzieci przed zagrożeniami związanymi z Internetem. Zachęcał do skorzystania ze wsparcia psychologicznego zarówno przez ofiary jak i sprawców cyberprzemocy.
Szkoda, że tak niewielu rodziców znalazło czas na udział w tym rzeczowym i ważnym dla naszych dzieci spotkaniu!
„Per aspera ad astra” - „Przez ciernie do gwiazd”
17.05.2018„Per aspera ad astra”
„Przez ciernie do gwiazd”
Po rocznej ciężkiej pracy, po rozwiązaniu wielu problemów, po napisaniu wielu set linijek kodu Adam Dziwiszek z klasy 7b w Dolnośląskim Konkursie Małego Programisty zdobył, jako jeden z czterech, tytuł Laureata. Po raz kolejny uczeń naszej Szkoły sięgnął po ten zaszczytny tytuł. Adam stworzył zwycięską grę „Powrót na Marsa”, którą napisał w języku C++ w oparciu o bibliotekę graficzną SFML. Poniżej zamieszczono fragment kodu, widok gry oraz zdjęcie samego autora.
Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów i owocnego kodowania.
Emil Wojciechowski
Literacki sukces naszego ucznia!
19.04.2018Bartosz Szymczyk z klasy 7 B otrzymał wyróżnienie w kategorii proza w grupie wiekowej 12-14 lat za opowiadanie „Owca i wilk” w ramach XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.
Na konkurs nadesłano w tym roku 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy
i Ukrainy. Konkurencja była więc ogromna, tym bardziej gratulujemy Bartkowi!oprac. Anna Biernacka-Bryk
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA
18.04.2018W konkursie plastycznym prace naszych uczennic zajęły
II miejsce Martyna Ulatowska z kl 5a
III miejsce Joanna Jóźwik kl 5b
W konkursie multimedialnym Aleksandra Spychała z kl 5c zakwalifikowała sie do IIetapu konkursu.
W konkursie wiedzy o Wrocławiu troje naszych uczniów przeszło do majowego półfinału i będzie walczyć o wejście do czerwcowego finału Dawid Kuliński kl 2b ( gimnazjum), Julia Głuszko i Małgorzata Kropiwnicka z kl 7b.W konkursie recytatorskim w maju w finale zaprezentują się Julia Ślęczka z kl 7b oraz Dominika Mietlewska z kl 2a - gimnazjum
Gratulujemy wygranym i trzymamy kciuki za kolejne starty.
Katarzyna Łątkowska- Pomietło
Agnieszka Fitrzyk
Podziękowania dla wydawnictw
17.04.2018Składamy serdeczne podziękowania WYDAWNICTWU ZAKAMARKI, WYDAWNICTWU NASZA KSIĘGARNIA oraz WYDAWNICTWU DWIE SIOSTRY, które wsparły organizowane przez bibliotekę szkolną akcje czytelnicze „Detektywi literaccy” i „Detektywi przyrodniczy”. Dzięki tym wydawnictwom możliwe było nagrodzenie uczniów, biorących udział w zabawie.
nauczyciele bibliotekarze Anna Biernacka-Bryk, Urszula Woźniak
Program profilaktyczny „Debata”
12.04.2018Program profilaktyczny „Debata”
W dniach 9.04. – 11.04. we wszystkich klasach szóstych i siódmych odbyły się zajęcia profilaktyczne "DEBATA", prowadzone przez edukatora stowarzyszenia Karan, Pana Mariana Totuszyńskiego.
Jest to program adresowany do młodzieży we wczesnym okresie adolescencji i ma on charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz towarzyszącym temu konsekwencjom. Program ma też oddziaływanie wczesno- interwencyjne w przypadku młodych ludzi korzystających z alkoholu incydentalnie. "DEBATA" zawiera elementy o dużej skuteczności profilaktycznej, jak np. pracę nad przekonaniami normatywnymi uczniów, aktywizuje i skłania młodzież do myślenia i wyciągania wniosków. Formuła programu sprzyja naturalnej aktywności młodych ludzi, a dynamiczny przebieg zajęć sprawia, że przekazywane treści efektywniej docierają do świadomości młodzieży.
Pedagog szkolny – Dorota Grabowska
Zajęcia edukacyjne „Mini ratownik”
12.04.2018Zajęcia edukacyjne „Mini ratownik”
W dniach 9.04.-11.04. ponownie odwiedziła nas Pani Beata Dopierała - młodsza inspektor Straży Miejskiej, która przeprowadziła zajęcia „Mini ratownik”, w pozostałych klasach 0 – 3.
Program ten ma na celu nauczyć najmłodszych zachowania w sytuacjach niebezpiecznych, numerów alarmowych do poszczególnych służb oraz co najważniejsze - jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Dzieci miały możliwość przećwiczenia sytuacji udzielania pierwszej pomocy, na specjalnych fantomach.
Zajęcia te bardzo podobały się maluchom!
Pedagog szkolny – Dorota Grabowska
Konkurs Pięknego Czytania
09.04.2018Konkurs Pięknego Czytania
zorganizowany był dla uczniów klas 4-7. Z każdej klasy mogło wziąć udział 3 uczniów, którzy podczas konkursu czytali wcześniej wybrany i przygotowany fragment książki pisanej prozą. Poza wyborem pozostały lektury szkolne, które wszyscy uczniowie znają, a w konkursie chodziło m.in. o to , by posłuchać nieznanych tekstów, poznać nowe książki i autorów. Zgłosiło się ponad 40 uczestników. Oceniane podczas czytania były: płynność, odpowiednie tempo, intonacja głosu i interpretacja tekstu. Nagrodami były oczywiście książki, bo mam nadzieję, że uczestnicy naprawdę znajdują przyjemność w czytaniu. Poza tym każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę bardzo dobrą z języka polskiego, a zwycięzcy szóstki.
Oto zwycięzcy:
I m. J. Gut ,K. Szydełko, J. Głuszko, A. Papiorek
II m. Z. Laskowicz, R. Jóżwiak, A. Biernacka
III m. K. Barczyk, A. Janus, W. KowalskaGratulujemy!
Maria Jaskólska, Urszula Woźniak, Anna Biernacka – Bryk
V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej
09.04.2018V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej
odbył się w Szkole Podstawowej nr 15.
6. kwietnia 2018 r. naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów : K. Kutrzyńska z 6a, J. Ślęczka i
B. Szymczyk z 7b. Celem konkursu jest popularyzowanie twórczości poetki, uwrażliwianie młodzieży na wartości intelektualne i artystyczne zawarte w utworach , organizowanie spotkań ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Na konkurs przybyło ponad 40 uczniów z wrocławskich szkół, jury stanowiły osoby zajmujące się na co dzień pięknem języka, grą sceniczną, poezją, literaturą. Podczas 1,5 godzinnego konkursu mogliśmy usłyszeć przepiękne recytacje różnych wierszy poetki. Młodzi wykonawcy bardzo pięknie i dojrzale recytowali poezję. Nasi uczniowie zaprezentowali następujące utwory: Karolina wiersz pt. „Cebula”, Julia „Nienawiść” , a Bartek „Pokój samobójcy”. Przyznano 8 wyróżnień i 3 nagrody. Jedną z nagrodzonych osób była Karolina Kutrzyńska z 6a. Gratuluję !
Maria Jaskólska
IDIOMY W OBRAZACH
07.04.2018Wrocławski konkurs „Idiomy w obrazach” zorganizowany przez Zespół Szkół nr 5 zakończył się ogromnym sukcesem uczniów SP 44. Ich prace doceniono w obu kategoriach – język angielski i język niemiecki. Nagrodzone osoby z SP 44 to:
- w kategorii język angielski: Michalina Rak z kl. 7a (wyróżnienie) , Sara Rudyszyn z kl. 7 b (II miejsce), Alicja Szatkowska z kl. 7 c (III miejsce);
- w kategorii język niemiecki: Martyna Ćwiek z kl. 3 a gim. (wyróżnienie), Dominik Widera z kl. 3 b gim. (wyróżnienie).
Podczas uroczystej gali finałowej naszą szkołę reprezentowały Ala i Martyna. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z wizerunkiem swojej pracy, a niektórzy również upominki.
Serdecznie gratulujemy!
Aleksandra Janus
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IDIOMY W OBRAZACH.
JEDNI W OŚMIU WSPANIAŁYCH
04.04.2018SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
– JEDNI W OŚMIU WSPANIAŁYCH
19 marca br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXIV wrocławską edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, do którego tym roku zgłoszono 343 wolontariuszy, m.in. również wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu, które reprezentowały: Julia Głuszko, Kalina Rogala, Lucyna Osowska i Lena Mech. Organizatorem konkursu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a ogólnopolskiej edycji – „Fundacja Świat na Tak”, z siedzibą w Warszawie. Nadrzędną ideą konkursu jest propagowanie pozytywnych postaw, zachęcanie do pomagania w nurcie wolontariatu oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży działalności charytatywnej.
Konkurs co roku wyróżnia kilkunastu aktywnych młodych ludzi oraz grupy wolontariuszy, którzy z chęci niesienia pomocy i potrzeby szlachetnego serca działają w szkołach, niosąc pomoc potrzebującym. Wyróżnienia przyznawane są w kategorii w wieku od 10 do 19 lat (10-13 lat /szkoła podstawowa, czyli tzw. „Ósemeczka” oraz 14-19 lat /szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna).
Pragniemy poinformować, że - pełni emocji - otrzymaliśmy to wyjątkowe wyróżnienie z rąk prezydenta Wrocławia, pana Rafała Dutkiewicza, który zwieńczył honorowanie uczniów słowami: – Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję. Rodzicom, nauczycielom i opiekunom – dziękuję.
Gościem specjalnym był Jasiek Mela, podróżnik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów, który od dziewięciu lat prowadzi fundację dla osób po amputacjach, społecznik, ale przede wszystkim dobry człowiek, pełen pokory i wiary, że z najtrudniejszej tragedii w życiu można wyjść na tyle silnym, by dać od siebie wiele innym.
Na zakończenie wolontariusze bawili się na scenie w rytmach reggae do dźwięków zespołu November Project, tworzony przez jedenastu muzyków, w tym sześciu z niepełnosprawnością.
Te niezwykłe chwile utwierdzają nas w przekonaniu, że choćby jednego dnia można naprawdę wiele zdziałać, a najlepszą nagrodą jest uśmiech drugiej osoby.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
M. Witkowska
A. Krystaszek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii JEDNI W OŚMIU WSPANIAŁYCH.
Konkurs Wielkanocny
16.04.2018Lista laureatów
VIII Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Wielkanocnego
pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie …”
na wianek wielkanocny
Grupy zerowe:
1 miejsce- Zoja Wolwark – Przedszkole Integracyjne nr 68
2 miejsce- Zofia Ziajka – SP nr 44
3 miejsce- Zofia Tomczyk – Przedszkole integracyjne nr 68
Wyróżnienie:
Zuzanna Mróz – SP nr 44
Martyna Jasińska – Przedszkole Integracyjne nr 68
Klasy 1:
1 miejsce- Gaja Kubas – SP nr 10
2 miejsce- Klara Palmer-Trypka – SP nr 40
3 miejsce- Lena Kopińska – SP nr 44
Wyróżnienia:
Tymoteusz Lichota – SP nr 44
Jagoda Piekoszewska – SP nr 14
Natalia Schindler – SP nr 44
Maria Stosiak – SP nr 99
Julia Ściupider – SP nr 44
Klasy 2:
1 miejsce- Weronika Krutul – SP nr 78
2 miejsce- Dawid Chomicki – SP nr 25
3 miejsce- Lena Zabłocka – SP nr 39
Wyróżnienie:
Monika Śliwa – SP nr 10
Aniela Wnukiewicz – SP nr 118
Klasy 3:
1 miejsce- Patrycja Budziak – SP nr 44
2 miejsce- Weronika Krzywania – SP nr 10
3 miejsce- Marlena Różaniecka – SP nr 25
Wyróżnienia:
Antoni Grodzki – SP nr 44
Julia Kierzkowska – ZSP nr 19
Alan Leszczyński – SP nr 44
Zuzanna Romanowska – SP nr 44
Świetlice:
1 miejsce- Kornelia Groblewska - SP nr 74
2 miejsce- Mateusz Macudziński – SP nr 44
3 miejsce- Amelia Wójtowicz – SP nr 36
Wyróżnienia:
Michalina Głowacka – SP nr 44
Alicja Ostrowska – SP nr 44
Milena Stiel – SP nr 74
Liwia Stankiewicz – SP nr 44
Wiktoria Szubert – SP nr 44
Gratulujemy! - Jury: Małgorzata Ambrożak, Monika Pawłowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Welkananocny.
regulamin-VIII_Miedzyszkolny_Plastyczny_Konkurs_Wielkanocny.doc
GIEŁDA HOBBYSTÓW-21 MARCA
26.03.2018Pierwszy Dzień Wiosny uczciliśmy w naszej szkole, zgodnie z tradycją i dobrym zwyczajem, bardzo radośnie organizując Wiosenną giełdę hobbystów i pokaz talentów
21 marca na deskach szkolnej sceny uczniowie mieli okazję zaprezentować swe niezwykłe umiejętności, uczestnicząc w Pokazie Talentów. Wśród uzdolnionych, młodych artystów pojawili się tancerze, wokaliści, sportowcy, aktorzy i komicy, a także miłośnicy układania kostki Rubika.
W tym samym czasie duża sala gimnastyczna przeobraziła się w niezwykle ciekawą Giełdę Hobbystów, na której podziwialiśmy wystawy rozmaitych kolekcji i zbiorów prezentowanych przez uczniów. I tu emocji nie brakowało… Pasjonaci z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoich zamiłowaniach. Podziwialiśmy kolekcje klocków Lego, kultowych samochodzików, breloczków z różnych zakątków świata, własnoręcznie wykonaną biżuterię, magnesów na lodówkę, pokemonów, gier planszowych, wyposażenia sportowego do gry w piłkę nożną, rozmaitych kart z wizerunkami sportowców, gier komputerowych, czołgów, minerałów, kamieni, a także znaczków pocztowych i monet. Nie zabrakło także miłośników jazdy konnej, prezentujących czapsy i bryczesy oraz amatorów origami, którzy z niewielkiej kartki papieru potrafili wyczarować prawdziwe cuda.
Mieliśmy także możliwość wejść do znakomicie urządzonego laboratorium, w którym miłośnicy przyrody pod czujnym okiem nauczycieli zabrali nas w pasjonującą podróż do świata eksperymentów wodnych, by uczcić w ten sposób Światowy Dzień Wody.
Salwy radości przywołujące Wiosnę zakończyły uroczystość, którą zwieńczyły dźwięki znanego wszystkim utworu zespołu Skaldowie – „Wiosna”. I choć cieplejszy wiatr jeszcze nie wieje, my zdecydowanie poczuliśmy zapach Wiosny wkoło i że znów pod jej wpływem „ubyło nam lat”!
Magdalena Witkowska
nauczyciel języka polskiego i opiekun wolontariatu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GIEŁDA HOBBYSTÓW-21 MARCA.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 02.05.2025Galeria zdjęć
brak danych