KANGUR MATEMATYCZNY
18.06.2019W dniu 21 marca 2019r. uczniowie klas 2-8 oraz 3 Gimnazjum zmagali się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu o różnym stopniu trudności i rozgrywany jest w pięciu kategoriach. Zadania testowe tłumaczone są w językach krajów świata biorących udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „KANGUR MATEMATYCZNY”.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloka.W tegorocznej edycji najlepsze wyniki uzyskali uczniowie w poszczególnych kategoriach:
Żaczek kl. 2 – laureat ≥ 97 pkt • bardzo dobry ≥ 83,75 pkt • wyróżniony ≥ 62,75 pkt
JAN WĘGRZYN 92,5 pkt bardzo dobry
Maluch kl. 3 laureat ≥ 102 pkt • bardzo dobry ≥ 89,75 pkt • wyróżniony ≥ 64,5 pkt
MAJA DALEK 76,25 pkt wyróżniona
Beniamin kl. 5-laureat ≥ 138 pkt • bardzo dobry ≥ 126,25 pkt • wyróżniony ≥ 101,5 pkt
ADAM BIERNACKI 106 pkt wyróżniony
Beniamin kl. 6 laureat ≥ 144 pkt • bardzo dobry ≥ 140 pkt • wyróżniony ≥ 117 pkt
ADAM GOCEL 143,75pkt bardzo dobry
Nagrodą za bardzo dobry wynik była książka i bon pieniężny, dla wyróżnionych książka.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.Szkolny koordynator konkursu
Ewelina Szymczak-Cieślik
Szkoła w Mieście Muzeum Współczesne
11.06.2019W poniedziałek 20.05 po trzeciej lekcji pojechałam z klasą na wycieczkę w ramach Szkoły w Mieście do Muzeum Sztuki Współczesnej. Odbyły się tam zajęcia pt. „Poplamiony świat”.
Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się, że „Banksy” jest to brytyjski artysta street art’u, którego prace pojawiają się na ulicach w wielu miejscach na całym świecie. Jego ostatnia praca przedstawiająca dziewczynkę z czerwonym balonikiem, sprzedana na aukcji za 1mln 400 tys. dolarów, w momencie ogłaszania sprzedaży, zaczęła być niszczona przez umieszczoną w ramię niszczarkę. Artysta jest znany na całym świecie, mimo że nikt nie widział jego twarzy, jego murale mają ważne społeczne przesłania, a prace osiągają ogromne ceny. Następnie pani prowadząca zajęcia opowiedziała nam o impresjonizmie – jest to kierunek w kulturze europejskiej, później także w amerykańskiej, zapoczątkowany przez paryskich malarzy. Nazwa „impresjonizm” pochodzi od obrazu Moneta pt. „Impresja”, który zalicza się do najpopularniejszych obrazów impresjonistycznych. Impresjoniści malowali plamą. Dążyli nie do odzwierciedlenia rzeczywistości, tylko jak sama nazwa kierunku wskazuje, do pokazania wrażeń subiektywnych artysty.
Dowiedzieliśmy się także wielu rzeczy o ekspresjonizmie – kierunku artystycznym w kulturze europejskiej i amerykańskiej. Termin „ekspresjonizm” po raz pierwszy został użyty w 1901 przez francuskiego malarza Julián-Auguste Hervé, który nazwał tak cykl swoich obrazów. Kierunek ten był przeciwstawny impresjonizmowi, mimo że także odnosił się do wyrażania subiektywnych odczuć i wrażeń artysty. Jednak, źródłem tych wrażeń były zazwyczaj przykre, przygnębiające przeżycia, przesadnie przez twórcę przerysowane, często w sposób zaskakujący, gwałtowny i agresywny.
Mogliśmy obejrzeć przykładowe prace przedstawicieli abstrakcjonizmu, kubizmu, street artu i porównać je z naszym odbiorem rzeczywistości i sposobem patrzenia na nią innych malarzy. Niektóre prace- obrazy składały się z samych liczb, to kolejne dni z życia artysty, zapisywane od pewnego momentu aż do jego śmierci. Widzieliśmy i omówiliśmy obraz – klepsydrę znajdujący się na gmachu muzeum. Widzieliśmy obraz artysty, który maluje swoje dzieła wylewając farbę na wielkie podobrazia i pozwalając im się swobodnie mieszać, by potem wybrać fragment pracy i ją uczynić obrazem. Oglądaliśmy też kolorowe ulice, pomalowane przez szwajcarskich artystów. I w końcu mogliśmy uczestniczyć w interaktywnej wystawie, gdzie można dowolnie do rysunków namalowanych na ścianie, przyklejać ruchome elementy i samemu budować obraz. Tematyka tego dzieła była związana ze snami.
Na zakończenie zajęć wykonaliśmy prace w dwóch grupach: na 9 – 10 kwadratowych kartkach namalowaliśmy jedną linię przechodzącą przez wszystkie kartki. A następnie nieszablonowo, dorysowaliśmy dalszą część rysunku. Po zakończeniu zadania połączyliśmy wszystkie kartki i powstał jeden rysunek połączony ze sobą tyko linią namalowaną na początku. Inne klasy siódme wykonywały prace w barwnych kartek, przyklejając je na schematyczny rysunek. Te prace miały także nie odzwierciedlać rzeczywistości, lecz pozwolić nam w dowolny sposób ją kreować.
Wycieczka była bardzo pouczająca i rozwijająca wiedzę na temat malarstwa i sztuki współczesnej. Pokazała kierunki nastawione na subiektywne ukazanie uczuć i emocji. Polecam ją każdemu, bez względu na wiek.
Agnieszka Biernacka 7a, Maria Jaskólska
Wycieczka Edukacyjna do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Wałkowej
11.06.2019Cudowny majowy dzień dzieci z klasy I A i D spędziły w „Domu drzewa” – adaptacji zabytkowej wyłuszczarni szyszek znajdującej się w Wałkowej nieopodal Milicza. Czas upłynął na zajęciach dydaktycznych – „Od ziarenka do drzewa”, spacerze po lesie – działaniach w terenie oraz podsumowaniu w postaci zajęć plastycznych. Na zakończenie uczniowi spędzili miłe chwile na zabawie, grze w piłkę oraz zaspokoili głód przepysznymi kiełbaskami z grilla. Apetyt dopisywał i dobry humor też. W Dolinie Baryczy panowała cudowna, słoneczna pogoda, choć we Wrocławiu było deszczowo.
Wychowawczynie:
Monika Kozłowska
Katarzyna Szczepaniak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WYCIECZKA EDUKACYJNA.
Finał międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Mole książkowe”
07.06.2019Nasi uczniowie odnieśli sukces w finale międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Mole książkowe”.
Liwia Stankiewicz z klasy 2A zajęła pierwsze miejsce, Emila Skiba z klasy 2 A i Antoni Grębowiec
z klasy 3 A drugie miejsce.Wielkie gratulacje!
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na etapie szkolnym (z klas 2 A, 2 B, 3 A, 3 B), wykazali się wytrwałością, zaangażowaniem i chęcią rozwijania swoich czytelniczych umiejętności
i zainteresowań. Bardzo im za to dziękujemy i gratulujemy.nauczyciele bibliotekarze
Anna Biernacka-Bryk
Urszula Woźniak
oprac. Anna Biernacka-Bryk
Wiosenne czytanie” w Ogrodzie Botanicznym
07.06.2019W czwartek, 6 czerwca uczniowie SP 44 uczestniczyli w „Wiosennym czytaniu” w Ogrodzie Botanicznym w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”. Tegoroczna edycja poświęcona była ptakom migrującym.
Uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych przez organizatorów oraz nauczycieli bibliotekarzy SP 44: czytali wiersze o ptakach, pogłębiali posiadane na ich temat informacje
i fotografowali je oraz rozwiązywali quiz tematycznie z nimi związany. Poza tym mieli okazję pospacerować po pięknym o tej porze Ogrodzie i obejrzeć wystawę prac pana Ryszarda Kołakowskiego, prezentującą niezwykle ciekawe zdjęcia ptaków.oprac. Anna Biernacka-Bryk
SPOTKANIA ZE ZWIERZĘTAMI
05.06.2019Nasi uczniowie od najmłodszych lat wspierają świat przyrody i akcje charytatywne. Dla lepszego zrozumienia jak pomagać, dbać i chronić zwierzęta, uczestniczą w cyklicznych zajęciach pt. „ Spotkania ze zwierzętami”, prowadzonymi przez pracowników Fundacji Świętego Huberta z Wiązowa. Podczas zajęć uczniowie mają bezpośredni kontakt z różnymi gatunkami zwierząt np.: sowami, jeżami, łasicami, kunami, sokołami, etc. Dzieci stają się małymi ekspertami, wiedzą jak chronić i pomagać zwierzętom oraz jak dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami. Bardzo ważne okazały się wskazówki na temat spacerów po lesie, łące i kontaktów z kleszczami. Każde zajęcia to zagadka – kto będzie bohaterem spotkania.
Renata Gurbin, Anita Zawitowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI.
KONCERTY MUZYCZNE
05.06.2019Już tradycją stało się, że uczniowie klas 0-III biorą udział w koncertach muzycznych, podczas których dzieci śpiewają, tańczą, poznają instrumenty muzyczne oraz różne sposoby aranżacji utworów. Mają kontakt z mistrzami – zawodowymi muzykami. Koncerty dają dzieciom dużo wiedzy oraz radości w myśl powiedzenia, że „ muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia”.
Renata Gurbin , Anita Zawitowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERTY MUZYCZNE.
zDolny Ślązak Gimnazjalista
02.06.2019Konkursy „zDolny Ślązak Gimnazjalista” to konkursy wojewódzkie, które są skierowane do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego.
W konkursach mogą również wziąć udział uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych klas IV-VIII z następujących przedmiotów: fizyka, biologia, geografia, chemia, historia,
język francuski. Realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.W części przyrodniczej brał udział Michał Hajdasz, uczeń klasy 8a SP44. Michał zakwalifikował się do etapu powiatowego ,co jest ogromnym sukcesem.
Gratulujemy !!!!!!
Sławomira Dychtowicz-Juchta
Konkurs Pięknego Czytania klas 1-3
02.06.2019W dniu 27 marca odbył się w bibliotece szkolnej Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Konkurs odbył się na dwóch poziomach: dla klas pierwszych oraz dla uczniów klas drugich i trzecich.
Uczestniczyli w nim uczniowie wybrani przez dzieci i wychowawców, wyróżniający się następującymi umiejętnościami w czytaniu:
-wyrazistość,
-płynność,
-bezbłędność,
-intonacja,
-rozumienie czytanego tekstu.Te kryteria oceny przyświecały jury w podjęciu decyzji wyboru najlepszych z najlepszych;)
Dzieci z każdego poziomu czytały książkę dostosowaną do swojego etapu rozwoju.
Były to następujące pozycje:
-klasy pierwsze: Hanna Januszewska „Kopciuszek”,
-klasy drugie: Maria Kownacka „Kukuryku na ręczniku”,
-klasy trzecie: Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia”.
Każdy z uczniów biorących udział w konkursie został doceniony za trud przygotowań i odwagę - otrzymał dyplom, notesik oraz słodki upominek.Laureatami zostali:
Klasy 1:
I miejsce: Aleksandra Kopij kl.1d
Maciej Marczak kl.1c
II miejsce: Michalina Bielachowicz kl. 1a
Klasy 2-3
I miejsce: Aleksandra Orczykowska kl. 2d
II miejsce: Borys Bałys kl. 2b
III miejsce: Aleksandra Hampelska kl. 2d
Jakub Świerkowicz kl.2c
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie oraz ich rodzicom za pomoc w przygotowaniach. Do zobaczenia za rok, w kolejnej edycji konkursu!
Jury:
Urszula Woźniak
Jadwiga Biela
Wioleta Korytek
VI Edycja Dolnośląskiego Konkursu z Języka Niemieckiego "Meine Osterkarte"
02.06.2019W kwietniu odbyła się VI Edycja Dolnośląskiego Konkursu z Języka Niemieckiego "Meine Osterkarte". Z prac przyniesionych przez uczniów naszej szkoły wybraliśmy trzy: Aleksandry Sokołowskiej, Kaliny Rogali i Natalii Krystians, które reprezentowały naszą szkołę.
Serdecznie gratulujemy Oli, której kartka została wymieniona w gronie najlepszych prac tegorocznej edycji konkursu!
Szkoła w Mieście – warsztaty
29.05.2019W naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 44
oraz trzecich Gimnazjum nr 11 pt.: „Izolacja DNA z cebuli”. DNA to kwas deoksyrybonukleinowy, wielkocząsteczkowy organiczny związek chemiczny
z grupy kwasów nukleinowych. Taki właśnie związek uczniowie zobaczyli gołym okiem, po skończonych doświadczeniach, stosując prostą i bardzo szybką metodę wytrącania kwasów nukleinowych. Przygotowanie takiego eksperymentu nie jest trudne. Uczniowie pracowali w grupach, każdy miał swoje zadanie do wykonania. Aby wytrącić DNA z cebuli młodzież ją pokroiła, dodała między innymi chlorek sodu (sól kuchenna) i w odpowiednich warunkach otrzymali DNA z cebuli.Sławomira Dychtowicz-Juchta
nauczyciel chemii w SP44
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkoła w Mieście – warsztaty.
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
29.05.2019NA MAŁĄ FORMĘ LITERACKĄ
KONKURS JEDNEGO WIERSZA
23.05.2019 r. w Gimnazjum nr 4 we Wrocławiu odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu na Małą Formę Literacką w ramach międzyszkolnego projektu Konkurs Jednego Wiersza.
Jury doceniło utwory trzech uczennic naszej szkoły - Maja Kosior i Natalia Rogowska z klasy 3 a gimnazjum otrzymały wyróżnienie. Patrycja Muller z klasy 3 a gimnazjum została laureatką konkursu. Członek jury, pan Krzysztof Czaja, podkreślił wyjątkową dojrzałość liryku Patrycji. Wszystkim uczestnikom pogratulował wysokiego poziomu artystycznego i siły wyrazu. Interpretacje wierszy przez autorów nagradzane były gromkimi brawami!
GRATULUJEMY SUKCESU!
Monika Obara-Bielewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIĘDZYSZKOLNY KONKURS.
Sukces naszej drużyny!
28.05.2019W IX edycji międzyszkolnego konkursu „Kulturalne miasto Wrocław”, organizowanego przez Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu, nasza drużyna,
w składzie: Julia Głuszko i Bartosz Szymczyk z klasy 8 B oraz Dawid Kuliński
z klasy 3B gimnazjalnej, zdobyła trzecie miejsce!Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością historii i architektury Wrocławia, a także wydarzeń oraz postaci z życia kulturalnego miasta.
Serdecznie gratulujemy!
oprac. Anna Biernacka-Bryk
JESTEŚMY W UNI - REALIZUJEMY PROJEKTY UNIJNE
23.05.2019W nasze szkole od września 2018 roku realizowany jest Unijny Projekt: „Interdyscyplinarna siódemka”.
Jest to – program rozwoju kompetencji kluczowych w siedmiu wrocławskich szkołach podstawowych.
Projekt obejmuje wsparciem:
-7 Szkół Podstawowych z Gminy Wrocław, w tym naszą placówkę,;
- uczniów klas I – III z tych szkół;
- rodziców /opiekunów prawnych uczniów objętych indywidualizacją wsparcia, którzy zdeklarowali chęć udziału w konsultacjach;
- nauczycieli szkół biorących udział w projekcie w zakresie uczestnictwa w formach doskonalenia kompetencji zawodowych nauczycieli.
Projekt ma na celu poprawę efektywności nauczania wczesnoszkolnego.Podejmowane w projekcie działania służą zapewnieniu równego dostępu do edukacji (poszerzenie oferty zajęć pozalekcyjnych) i zapewnieniu stosownego zaplecza dla nowych rozwiązań.
W celu podniesienia kompetencji zawodowych nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego uczestniczyli w wielu doskonalących szkoleniach.W ramach projektu prowadzone są w szkole zajęcia dodatkowe dla uczniów takie jak: koła zainteresowań, warsztaty, laboratoria, grupy wsparcia.
Niektórzy uczniowie uczestniczyli też w zajęciach organizowanych poza szkołą , były to wycieczki edukacyjne do Krasiejowa i Myśliborza
W ramach projektu w szkole pracuje:
-30 grup oferujących zajęcia interdyscyplinarne z elementami Tik:
- „Myśl twórczo, działaj aktywnie” – 3 grupy
- „Bawiąc się, uczymy” –2 grupy
- „tablety” 6 grup
- „Szachy szach – mat” – 4 grupy
- „Myśl twórczo, działaj aktywnie” – 2 grupy
- „Mali tropiciele” – 9 grup
- „Z nauką za pan brat” – 2 grupy
- „ Kreatywne myślenie” – 1 grupa
- „ Matematyczne przygody w świecie przyrody” –1 grupa
-33 grupy z indywidualizacji nauczania:
- „Komunikacja, współdziałanie w grupie” 6 grup
- „Logorytmika” – 13 grup
- „ The English Club” – 3 grupy
- „Indywidualne konsultacje z dzieckiem” - 11 grup
W projekcie działają 63 grupy projektowe - 220 uczniów.
Zaangażowanych jest 17 nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i nauczania języka angielskiego oraz 14 rodziców, którzy uczestniczą w konsultacjach, prowadzonych przez 8 nauczycieli.
Koordynator projektu
Izabela Lepianka - logopeda
XVII Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2019”
21.05.2019W dniach 21-22.03.2019r. w MDK przy ul. Kołłątaja we Wrocławiu odbyły się XVII Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2019”. Jakub Filozof, z Koła Teatralnego "Marysieńki", był jednym z kilku występujących na scenie solistów, w dodatku jednym z najmłodszych. Nasz młody aktor znalazł się pośród wielu wspaniałych grup teatralnych, które prezentowały swoją twórczość. Kuba, znający już deski sceniczne MDK, świetnie prezentował się w świetle reflektorów. Doskonale odegrał swą rolę aktorską, za co, przez wielu dorosłych nawet uczestników Festiwalu, został nagrodzony ogromnym aplauzem. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia.
https://www.youtube.com/watch?v=tfI12ehhNDY
Gratulujemy udanego występu!
Alina Proskin-Adamczyk
DZIEŃ EUROPY W PARKU STAROMIEJSKIM
21.05.2019W dniu 9 maja obchodzimy Dzień Europy. Tym razem z naszej szkoły udział w imprezie z tej okazji wzięła klasa 6b. Uczniowie mogli zapoznać się z różnorodnością kulturową naszego kontynentu, poznać najważniejsze wydarzenia z historii integracji europejskiej oraz zasady funkcjonowania organów władzy Unii Europejskiej.
Podziwialiśmy kreatywność młodzieży biorącej udział w konkursie plastycznym „Europejskie puzzle” zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i dopingowaliśmy naszą siedmioosobową drużynę. Choć nasz udział nie zakończył się sukcesem, to jednak zapał do udziału w konkursie w następnym roku pozostał.
Bardzo żałujemy, że pogoda nie dopisała w tym roku, ale, jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, to szóstoklasistom zbyt mocno w zabawie nie przeszkadzało.
Małgorzata Jastrzębska
wychowawczyni kl. 6b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ EUROPY.
IX WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI
21.05.2019WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI
Dnia 15.05.2019 r. w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki IX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wędrówki Szlakiem Wartości dla uczniów szkół gimnazjalnych i klas VII-VIII szkół podstawowych. Uczennica naszej szkoły Dominika Mietlewska z klasy 3a gimnazjum otrzymała wyróżnienie.
Poezja szuka prawdy o człowieku i świecie. Jest tajemnicą zaspokajającą odwieczny głód piękna. To kraina przeżyć i refleksji, która budzi się i ukazuje swą krasę dzięki muzyce żywego słowa płynącej z głębi serca recytatora szukającego znaczeń słów i myśli, by uwolnić swą wrażliwość i podzielić się wzruszeniem ze słuchaczami. Dominika Mietlewska wie, jak zaczarować odbiorców i zabrać ich w niezwykłą podróż!
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!
Monika Obara-Bielewicz
Ogólnopolski Konkurs Poetycki Weź słowo do ręki
21.05.2019Pisanie to droga do serca człowieka, to czynienie myśli widzialną.
16 kwietnia 2019 r. w Klubie Proza we Wrocławiu odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Weź słowo do ręki. Uczeń klasy III a gimnazjum Michał Piskozub został laureatem konkursu.
Gratulujemy sukcesu!
Monika Obara-Bielewicz
PUCHAR ARCYMISTRZOWSKIEJ WIEŻY 2019
21.05.2019W dniu 17 maja 2019r. drużyna szachowa reprezentowała naszą szkołę na rozgrywkach o Puchar Arcymistrzowskiej Wieży zorganizowany już po raz kolejny przez ZSP w Wysokiej oraz Dolnośląski Związek Szachowy. Nasza drużyna składająca się z uczniów klas 0-II zdobyła 4 miejsce na 24 drużyny! Szczegółowy przebieg rozgrywek opisał pan Krzysztof Gibała - tato Adama, który pełnił rolę kapitana zespołu, za co serdecznie dziękujemy! Pragnę również podziękować pani Edycie Dobrowolskiej -mamie Kamila, która wspierała nas podczas turnieju fachową radą i ciepłym uśmiechem, a także Radzie Rodziców za zasponsorowanie transportu i ubezpieczenia, co przy takiej odległości ma ogrome znaczenie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TURNIEJ SZCHOWY.
P.S. Poniżej link do relacji ze spotkania.
Elżbieta Łodygowska
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 01.05.2025Galeria zdjęć
brak danych