PROJEKT EDUKACYJNY
DZIEŃ PATRONA
Na DZIEŃ PATRONA mamy kolejne boisko!!!
28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Jana III Sobieskiego. Tradycyjnie rozpoczął się od wyboru nowego Samorządu Szkolnego. W wyborach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 4-8 i 3 klas gimnazjum. Po podliczeniu głosów przewodniczącym Szkolnego Samorządu został Ł. Krzemienowski z klasy 3 GM, zastępcą K. Kutrzyńska z klasy 7a i B. Kowalski z klasy 5b.
Kolejnym punktem programu był Bieg o Buławę Sobieskiego. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas starszych podzieleni na chłopców i dziewczynki oraz kategorie wiekowe.
W międzyczasie mogliśmy się zapoznać z prezentacją zamków polskich. Wybrani uczniowie przedstawiali makietę lub plakat prezentujący wylosowany wcześniej zamek. Krótko opowiadali o jego historii, położeniu, funkcjach, jakie pełnił. Przytaczali też związane z nim legendy. Za najlepsze prezentacje jury uznało prace klas 6a, 3a GM, 4a i 5b .
W końcu nastąpiło uroczyste otwarcie nowego, trzeciego boiska do siatkówki i tenisa ziemnego. Powstało ono z funduszu Gminy Wrocław w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt uzyskał w głosowaniu poparcie mieszkańców lokalnej społeczności. Liderem projektu była pani Ewa Miszczuk– członek Rady Osiedla Psie Pole- Zawidawie. Otwarcia dokonali zaproszeni goście: p. E. Miszczuk, przewodniczący Rady Rodziców p. J. Winnicki i zastępca p. B. Głowacki oraz panie z Klubu Seniorek. Zamiast symbolicznego przecięcia wstęgi , wypuszczone zostały w niebo kolorowe balony. Dyrektor Szkoły Urszula Krasoń zaapelował do zgromadzonych uczniów o poszanowanie nowych boisk i bieżni.
Zaproszeni goście wręczyli także puchary i symboliczne buławy najlepszym sportowcom
w Biegu o Buławę Sobieskiego.Maria Jaskólska
nauczyciel języka polskiego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PATRONA.
GALA STYPENDYSTÓW
Nasi najlepsi…
Po raz kolejny, jak co roku, wśród grona wyróżnionych stypendiami najlepszych uczniów wrocławskich szkół znaleźli się też nasi uczniowie. Uroczysta Gala wręczenia stypendiów odbyła się 20 września
2018 r. w auli Zespołu Szkół nr 14. Stypendia przyznawane są w ramach ,,Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMEVERE TALENTA’’. Wg regulaminu trzeba nie tylko mieć celujące wyniki w nauce, ale też wyróżniać sukcesami i pasją w realizacji swoich zainteresowań. W tym roku takie wyróżnienie zdobyli: Zosia Ośmińska z kl. 7c, Bartek Szymczyk z 8b i Justynka Buszewska z 8c.Gratulujemy!!!
Urszula Krasoń
Dyrektor SP nr 44
WYPRAWKA DO ODDZIAŁÓW ZEROWYCH.
PRZETARG
Rozstrzygnięcie przetargu na roboty budowlane lipiec 2018r.
Zawiadomienie_o_wyborze_oferty1.docx
Zawiadomienie_o_wyborze_oferty2.docx
Informacja z otwarcia ofert1.docx
Capitalna Muzyczna Zielona Gęś
Podczas XVI Wrocławskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych „Capitalna Muzyczna Zielona Gęś” nie przyznawano miejsc, ale wyróżnienia. I właśnie nasza szkoła została podwójnie wyróżniona. Koło Teatralne „Marysieńki” i Zespół Tańca Ludowego „Sobieszczaki” na scenie Teatru Lalek otrzymały dwa wyróżnienia: JAKUB FILOZOF z kl. 7C - wyróżnienie za rolę (otrzymał nagrodę wpisania go do bazy aktorów jednej z wrocławskich agencji aktorskich), natomiast cała grupa otrzymała wyróżnienie za wykorzystanie w spektaklu pt. „Szeleszczący mikroświat” walorów polszczyzny i folkloru polskiego. Gratulujemy!
Alina Proskin-Adamczyk, Małgorzata Proskin
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Capitalna Muzyczna Zielona Gęś.
WOLONTARIUSZE Z AIESEC
Na początku czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole wolontariuszy z organizacji AIESEC. Chris z Tajlandii, Flora z Hong Kongu, Lin z Chin oraz Ishan z Indii prezentowali kulturę swoich rodzinnych stron, prowadzili gry i zabawy w języku angielskim, a także udzielali krótkich lekcji swoich ojczystych języków. Zarówno uczniowie, jak i wolontariusze świetnie się bawili. Nasi goście mieli okazję poczuć się jak gwiazdy – pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. To był niezapomniany, pełen wrażeń tydzień.
Aleksandra Janus
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WOLONTARIUSZE Z AIESEC.
Wielki sukces naszej uczennicy Julii z klasy 7b - zajęła I miejsce w finale konkursu wiedzy o Wrocławiu " Wrocław Moje Miasto" WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA - jest najlepsza w naszym mieście - serdecznie gratulujemy.
Nasi uczniowie prowadzili i pomagali w sprawnym przebiegu finałowej rozgrywki tego konkursu, które odbyły się w sali sesyjnej wrocławskiego Ratusza.
Katarzyna Łątkowska - Pomietło
Prosimy o zapoznanie się z listem Pani Minister Edukacji Narowoerj. List jest skierowany do rodziców/ opiekunów uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i II klasy Gimnazjum.
List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_2018.05.18(1).pdf
Wielokulturowy Wrocław
29 maja szkolna drużyna w składzie Damian 2a (gim), Natalka i Weronika z kl 7c Julia, Sara i Aurelia z kl7b brała udział w grze miejskiej " Wielokulturowy Wrocław". Zabawa polegała na dotarciu drużyny do 6 miejsc w których czekały zadania związane w kulturą różnych krajów np. Indii, Czech czy Niemiec. Zadania były bardzo różne od typowo wiedzowych po inscenizacyjne czy manualne. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o innych narodowościach. Pewnie za rok dowiemy się jeszcze więcej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wielokulturowy Wrocław.
Katarzyna Łątkowska -Pomietło
"Wrocławskie spacery krajoznawcze"
16 maj szkolna drużyna w składzie Damian 2a (gim), Natalka i Weronika z kl 7c Julia, Małgosia , Sara i Aurelia z kl7b wzięła udział w XXIII Rajdzie " Wrocławskie Spacery Krajoznawcze " Zadaniem całej drużyny było pokonać wyznaczoną trasę i odpowiedzieć na kilka pytań na 5 wyznaczonych punktach ustawianych blisko Odry bo hasło tegorocznej edycji to " Wrocławska Wenecja. Trzeba było walczyć z czasem oraz własną wiedzą o mostach , jazach, wyspach itp... Nasza drużyna zajęła 4 miejsce na 17 startujących drużyn. To było ciekawe doświadczenie związane z naszym miastem.
Katarzyna Łątkowska- Pomietło
Detektywi Przyrodniczy
„Detektywi przyrodniczy”
Druga część zabawy w detektywów już za nami! Tym razem od połowy kwietnia do końca maja nasi uczniowie zgłębiali wiedzę na temat świata zwierząt, a przy okazji doskonalili swoje umiejętności czytelnicze, matematyczne, językowe, logicznego myślenia, wyszukiwania informacji. Musieli wykonać 17 zadań o różnym stopniu trudności. Ostatnie z nich tradycyjnie dotyczyło odnalezienia ukrytego w wypożyczalni skarbu (jajek ptaka rajskiego).
Zabawie towarzyszyła wystawa literatury przyrodniczej dla dzieci i młodzieży. Uczniom bardzo podobała się taka forma spędzania czasu w bibliotece, wyśmienicie się bawili, co zostało udokumentowane na zdjęciach.
oprac. Anna Biernacka-Bryk
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Detektywi Przyrodniczy.
Gross-Rosen
Głębia grozy, ale też szczyty ludzkiego heroizmu mogą stać się miarą tego,
do czego zdolny jest człowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i zła.
(z deklaracji podpisanej w Sztokholmie w styczniu 2000 r. przez przedstawicieli 45 państw)
W dniu 24 maja 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum, w ramach Wrocławskiego Projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci”, zwiedzili Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Młodzież poznała historię obozu koncentracyjnego, który powstał w sierpniu 1940 roku jako filia KL Sachsenhausen, w której więźniowie przeznaczeni byli do pracy w miejscowym kamieniołomie granitu. Dowiedziała się, że przez obóz macierzysty i jego filie przeszło około 125 000 więźniów, a do najliczniejszych grup narodowościowych w kompleksie Gross-Rosen należeli Żydzi (obywatele różnych państw europejskich), Polacy oraz obywatele byłego Związku Radzieckiego.
Drugim miejscem, które tego dnia odwiedziliśmy był Kościół Pokoju w Jaworze- drewniana świątynia protestancka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół powstał na mocy pokoju westfalskiego (stąd nazwa), kończącego wojnę trzydziestoletnią 1618-1648. Katolicki cesarz Ferdynand III Habsburg został, zgodnie z warunkami traktatu, zobowiązany przez Szwedów do zezwolenia ewangelikom w księstwach dziedzicznych w Jaworze, Głogowie i Świdnicy na zbudowanie po jednym tzw. Kościele Pokoju. Habsburgowie surowo obwarowali tę zgodę: ewangelicy mogli wznieść świątynię wyłącznie poza murami miasta, bez wież i dzwonnicy, tylko z nietrwałych materiałów – z drewna, piasku, słomy i gliny. Nie mogła przypominać kościoła, a jej budowa nie mogła przekroczyć roku.
Małgorzata Jastrzębska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gross-rosen.
X Jubileuszowy Miejski Turniej Szkół Podstawowych "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze"
18 maja w Szkole Podstawowej nr 50 miał miejsce kolejny, tym razem już X Jubileuszowy Miejski Turniej Szkół Podstawowych pod hasłem "Bezpiecznie i pewnie z rowerem i na rowerze" o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej nr 50. Turniej odbywał sie pod patronatem Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku jesteśmy obecni na turnieju, tak i tym razem nasza drużyna w składzie: Joasia Jóźwik z kl. 5b, Przemek Stadnik z kl. 6c oraz Kornel Owsianny z kl. 6a rywalizowała z innymi drużynami szkół podstawowych Wrocławia w tym bardzo emocjonującym, ciekawym i ważnym konkursie. Na turnieju należało popisać się nie tylko wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale też umiejętnościami praktycznymi i technicznymi oraz sprawnością w jeździe na rowerze. Konkurs rozpoczął się testem pisemnym z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Następnie zawodnicy przeszli do sali gimnastycznej i tam zaliczali kolejno stanowiska, na których na czas musieli: zdjąć oponę i dętkę z koła, założyć oponę i dętką na koło, wybrać spośród kilkudziesięciu różnych przedmiotów 10 tylko tych, które dotyczą roweru, załatać dętkę oraz zainstalować dzwonek i tylne światełko na rower. Emocje rosły w czasie ! Po tych konkurencjach objęliśmy prowadzenie. W ostatniej, najtrudniejszej konkurencji sprawnościowej tzw. jeździe żółwia (należało jak najdłużej jechać na rowerze określony odcinek) otrzymaliśmy zbyt mało punktów, aby wygrać turniej. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce, co uważamy za wielki sukces ! Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów i organizatorów oraz puchar dla szkoły i dyplomy oraz podziękowania dla opiekunów. Do przyszłorocznego turnieju zaczynamy przygotowywać się juz dziś i postaramy się wygrać w tym prestiżowym turnieju. Opiekunem drużyny był niżej podpisany.
Piotr Małas
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X TURNIEJ ROWEROWY.
XVII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
„WROCŁAWSKA MŁODZIEŻ RECYTUJE WROCŁAWSKICH POETÓW”
Dnia 16 maja 2018 roku odbył się XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wrocławska Młodzież Recytuje Wrocławskich Poetów”, organizowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Miejską Bibliotekę Publiczną – Filię nr 23 „Bibliotekę Ikara”.
W tym etapie konkursu udział wzięło dwudziestu dwóch uczestników ze szkół podstawowych.
Recytowane były wiersze m.in. autorstwa Tadeusza Różewicza, Andrzeja Waligórskiego czy Urszuli Kozioł. Poziom recytacji był bardzo wysoki.
Wśród reprezentantów Szkół Podstawowych Jury wyłoniło laureatów:
Dwa pierwsze miejsca zajęli uczestnicy deklamujący utwory: „Oblicze wiersza” Ewy Sannenberg i „Nosorożec” Tadeusza Różewicza. Przyznano również drugie i trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia.
Etap dla reprezentantów gimnazjów odbędzie się 23 maja, a uroczyste wręczenie nagród - 6 czerwca.
Nasza uczennica Julia Ślęczka z klasy 7b zajęła 3. miejsce. Tu duży sukces. Gratulacje!!!
Julia Ślęczka i Maria Jaskólska
RAJD SZLAKIEM ZABYTKÓW I MIEJSC UPAMIĘTNIONYCH
7 maja szkolna drużyna w składzie Dawid Kuliński kl 2b ( gimnazjum) , Weronika Holweg i Natalia Krystians kl 7c , Julia Głuszko, Małgosia Kropiewnicka, Sara Rudyszyn i Aurelia Żur z kl 7b uczestniczyła w XXIV już edycji rajdu który upamiętnia kapitulację Wrocławia dnia 6 maja 1945 roku. Młodzież z całego miasta wędrowała po ciekawych miejscach naszego miasta z przewodnikami Koła Rzepiór przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia. To było kolejne ciekawe spotkanie z historią i obiektami naszego miasta oraz śladami wielkich Polaków.
Katarzyna Łątkowska - Pomietło
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii RAJD.
MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W KRĘGLACH
W dniu 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Wrocławia IMS w Kręglach. Zawody odbyły się na kręgielni w Sky Tower. Szkoła nasza wystąpiła w składzie Oliwia Twardoń 3B gimnazjum, Maja Ziomek, Łukasz Krzemienowski, Tomasz Tarnawski wszyscy z 2A gimnazjum.
Zajęliśmy VIII miejsce na 33 szkoły startujące.
Indywidualnie Oliwia Twardoń zajęła V miejsce wśród dziewcząt, a Łukasz Krzemienowski VIII wśród chłopców.
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.
Dorota Woźniak
PÓŁKOLONIE LETNIE
Szkoła Podstawowa nr 44, im. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu
ul. Wilanowska 31
serdecznie zaprasza dzieci z klas I – III
na
Półkolonie letnie po hasłem ,,Razem latem-ciekawie, zdrowo i wesoło’’
- I turnus – od 25 czerwca 2018 r. – do 29 czerwca 2018 r. (5 dni roboczych)
- II turnus – od 2 lipca 2018 r. do 6 lipca 2018 r. (5 dni roboczych)
Opłata za turnus wynosi 150 zł i obejmuje: bilety wstępu oraz obiad i drugie śniadanie. Pozostałe koszty finansuje Urząd Miejski Wrocławia.
Zajęcia odbywać się będą w godz. 730– 1630.
Proponujemy realizację zainteresowań artystycznych, informatycznych i sportowych.Ilość miejsc jest ograniczona (25 miejsc na każdy turnus).
Zapisy w sekretariacie szkoły w godz. 1600-1900 w dniu 24 maja 2018 r.Informacje pod tel. 71 3455136, 71 798 68 86.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W LEKKIEJ ATLETYCE
IGRZYSKA MŁODZIEŻ SZKOLNEJ
W dniu 10 maja 2018 na Stadionie Olimpijskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wrocławia w lekkiej atletyce.
Oliwia Twardoń klasa 3B gimnazjum - I miejsce rzut dyskiem
Urszula Fila klasa 7c szkoła podstawowa – III miejsce bieg 80 m ppł
Maciej Pisarek klasa 2A gimnazjum – V miejsce rzut oszczepem
Michał Piskozub klasa 2A gimnazjum – VII miejsce rzut oszczepem
Tomasz Tarnawski klasa 2A gimnazjum – IV miejsce rzut dyskiem
W klasyfikacji generalnej dziewczęta zajęły 13 miejsce na 38 szkół, chłopcy 22 miejsce na 35 szkół startujących.
Uczniowie Oliwia Twardoń, Maciej Pisarek, Tomasz Tarnawski będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim.
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych
Dorota Woźniak